پاسخگوئی سریع  09128150392

طراح و سازنده نقش برجسته ، مجسمه ، مدل و ماکت

تعریف نقش برجسته

تعریف نقش برجسته

تعریف نقش برجسته چیست ؟…

نقش برجسته به حجمی فرم یافته و زیبا اتلاق می شود که بر روی سطوحی مانند دیوار و انواع پانل ها اجرا می شود. که از سوی سطح زمینه بسته و مسطح است و از سمت بیرون دارای فرم و برجستگی می باشد. نقش برجسته در صورتی که درمعرض تابش نور قرار بگیرد بسیار زیباتر و چشم نواز تر به نظر خواهد رسید. اصولا این هنر زیبا از تعریف بازی نور و سایه های بوجود آمده از اختلاف سطح ایجاد شده معنا پیدا می کند.

 

نقوش برجسته گاها از مجسمه هایی نسبتا کامل ساخته شده است که از زمینه کاملا بیرون زده اند و در بیشتر مواقع نقش برجسته ها از بیرون زدگی کمتری برخوردارند و فضای کمتری را اشغال می کنند. حال اینکه کدام زیباتر است و اصولی تر امری است سلیقه ای.البته ناگفته نماند اجرای نقش برجسته به ترتیبی که کمترین ضخامت در آن لحاظ شود و درعین حال ناظر درک بعد،عمق و پرسپکتیو مناسبی از آن داشته باشد و تیره و روشنی نقاط فرورفته و برجسته بخوبی حس شود شاید بتوان گفت هنرمند به وظیفه اش عمل کرده و اثرش تاثیرگذار خواهد بود.

رنگ آمیزی نقش برجسته

همانطور که درنقوش برجسته تاریخی به چشم می خورد بطور معمول از رنگ آمیزی ساده و در بیشتر مواقع به بافت طبیعی سنگ ،چوب و یا هر ماده تشکیل دهنده آن بسنده شده است. البته با استفاده از تکنیک های پتینه زیبایی دو چندانی را می توان به آن افزود.

نقش برجسته مقبره کوروش کبیر

با استفاده از تکنیکهای پتینه ورنگ آمیزی خاص، نقش برجسته مقبره کوروش کبیر به انضمام ستونهای تخت جمشید و دروازه ملل تلفیق شده تا نمادی از قدرت و عظمت تاریخ ایران باستان در یک قاب کوچک متجلی شود.

خوش آمدین ، لطفا وارد حساب کاربری شوید

ورود

× نیاز به راهنمائی دارین ؟ پیام بدین