پاسخگوئی سریع  09128150392

طراح و سازنده نقش برجسته ، مجسمه،مدل وماکت

انواع نقش برجسته

انواع نقش برجسته

درادامه به بررسی اجمالی هریک از انواع نقش برجسته می پردازیم

حجاری

حجاری یک از انواع نقش برجسته است و همانطور که در آثارباستانی کهن بجامانده از اقوام مختلف تاریخ شاهد هستیم بقایای نقوش برجسته حک شدهبر دل سنگهای سخت و باشکوه آن دوران نمایان گر اوج هنر انسانهای پیشین است.

انواع نقش برجسته

که با ابزارهای ابتدایی مثل فلزات تیز مانند تیشه وچکش وقلم اقدام به ساخت چنین نقش برجسته ویا مجسمه های زیبایی کرده اند ودر معماری بناهای خود قطعات بسیار عظیم وسنگینی از سنگها راجابجا کرده ستونها و دروازههای ورودی کاخ های آن دوران را مزین به هنر خود کرده اند.

انواع نقش برجسته

حکاکی یا بعبارتی کاستن از بخشی ازسنگ که در گذشته با ابزار ابتدائی انجام میشده نوعی از انواع اجراینقش برجسته میباشد که به آن حجاری اتلاق می گردد. امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و وجود امکانات وتجهیزات بسیارپیشرفته مثل دستگاه های فرز برقی وابزارهای دقیق حجاری روی سنگ ،چوب و یاهرماده سخت دیگری بسیار آسانترشده وهنرمندان با قدرت مانوور بیشتری خالق آثار زیباتری هستند البته دستگاه ها ی فرز اتوماتیک که به cnc معروف هستند با اتصال به کامپیوتر و تحت نرم افزارهای خاص سه بعدی توانایی ساخت مجسمه ها ونقوش برجسته بسیار دقیق با اجرای جزئیات فراوان را دارند .

انواع نقش برجسته

همچنین با ورود دستگاه های لیزر بسیار دقیق به بازار کار در یکی دو دهه گذشته این امکان با ظرافت ودقت بیشترنسبت به دستگاه های cnc فراهم است.طراحی سه بعدی در نرم افزارهای maya -3dsmax-zbrush وجندین نرم افزار دیگر کار بسیارتخصصی وارزشمندی است که به نوعی بخصوص در نرم افزار zbrush طراح قادر به ساخت هرشکل وفرمی می باشداز جمله نقش برجسته و مجسمه و بصورت تخصصی ساخت کاراکتر های بسیار پیچیده و جذاب .وجالبتر اینکه میتوان شخصیت فانتزی ویا هر کاراکتری را در محیط سه بعدی خلق کرد وبا دستگاه های پرینتر سه بعدی به آنها هویت واقعی بخشید.

انواع نقش برجسته

بصورتی که میتوان حجم وفرم راتا کوچکترین اندازه ها حتی تا خلل وفرج میکرونی تکسچرروی لباس مدل طراحی شده به انضمام رنگهای گردینت یا طیف دار را خلق کرد.البته قصد ما از تولید این محتوا پرداختن به تکنولوژی روز نیست ما قطعا تمام سعیمون اینه که به هنر دست بپردازیم اما دونستن این مطالب هم خالی از لطف نیست .

نقش برجسته روی چوب یا منبت کاری

یکی دیگر ازانواع نقش برجسته حکاکی یا منبت کاری روی چوب میباشد . ماده اصلی دراین نوع از نقش برجسته چوب میباشد که باید جنس آن متراکم ،سالم ویکدست باشد .بطور معمول از چوبهایی نظیر گردو ،شمشاد وگلابی وبرخی چوبهای جنگلی استفاده میشود. روش کار هم به این شکلاست که ابتدا طرح را روی چوب پیاده میکنند وبا ابزار های فلزی به نامهای اسکنه ومغار که نوکهای متفاوتی دارند .وبرای حکاکی اشکال وفرمهای مختلف استفاده میشوند بخش های فرورفته طرح را حکاکی میکنند.

انواع نقش برجسته
انواع نقش برجسته

درفرصتهای بعدی به بررسی انواع دیگر نقش برجسته خواهیم پرداخت....

فهرست مطالب

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp

خوش آمدین ، لطفا وارد حساب کاربری شوید

ورود

× نیاز به راهنمائی دارین ؟ پیام بدین